wz
Navigace
-> Úvod
-> Náš tým
-> Plánované akce
-> Odehráno
-> Vlastní turnaje
-> Archiv zápasů a turnajů
-> Fotogalerie
-> Videogalerie
-> Nástěnka
-> Kontakt
Odkazy
Brankářská škola Rostislava Horáčka

MS liga žáků U-13 jih 2015/16
Počítadlo
TOPlist
SponzořiOdehráno

Sobota 28.11.2015 Křenovice

První z turnajů, které v této zimní sezóně pořádáme, nabídl průměrné obsazení. Stavěli jsme 2 mužstva.

Výsledky základní skupiny A:

Sparta Brno žlutí – Svratka Brno 6:0

Žlutí vstoupili do turnaje jednoznačným vítězstvím nad účastníky krajského přeboru.

Sparta Brno žlutí – 1. SC Znojmo 5:0

Znojemští nevyslali na turnaj TOP výběr a na hřišti to bylo znát – další jednoznačná výhra.

Sparta Brno žlutí – Jiskra Staré město 6:0

I třetí zápas ve skupině přinesl jednoznačnou dominanci žlutých.

Žlutý tým vyhrál základní skupinu A bez ztráty kytičky, 9 bodů a skóre 17:0 hovoří za vše.

Výsledky základní skupiny B:

Sparta Brno červení – Sparta Brno U12 4:0

Naši mladší kamarádi jsou šikovní, ale kdyby nebyl vidět roční rozdíl, bylo by něco špatně.

Sparta Brno červení – ČAFC Židenice 2011 4:1

Městský rival měl jen 5 hráčů do pole, což se muselo projevit na kondici.

Sparta Brno červení – Slovan Havlíčkův Brod 3:0

Červení zvládli i třetí zápas ve skupině a přehráli nejvzdálenějšího účastníka turnaje.

Takže rovněž červený tým vyhrál svoji skupinu s plným počtem 9 bodů a skóre 11:1.

Play-off:

Semifinále:

Sparta Brno žlutí – Slovan Havlíčkův Brod 5:0

I v semifinále pokračovali žlutí ve spanilé jízdě a krásnými kombinacemi rozebrali protivníka.

Sparta Brno červení – 1. SC Znojmo 1:2 na penalty

Napínavé a dramatické semifinále sehráli žlutí proti Znojmu, po remíze 1:1 došlo na penaltovou loterii a v té měl soupeř pevnější nervy.

O 3. místo:

Sparta Brno červení – Slovan Havlíčkův Brod 6:1

V utkání o 3. místo se červení rozstříleli a suverénním způsobem si dokráčeli pro bronzové medaile.

Finále:

Sparta Brno žlutí – 1. SC Znojmo 3:0

Finále přineslo bojovné utkání, ve kterém jsme měli navrch. Po vstřelení úvodní branky z nás opadla nervozita, finále jsme ovládli a Jirkova branka v poslední minutě byla krásnou tečkou za turnajem.

Žlutý tým tedy projel turnajem nejen se samými výhrami, ale dokonce bez inkasované branky. Nebylo daleko k bratrovražednému finále, ovšem i bronz červených je úspěchem. Max si vystřílel trofej kanonýra turnaje, Tomík byl vyhlášen nejlepším hráčem. Oběma gratulujeme.

Slovo trenéra: „Myslím, že si kluci obou týmů turnaj docela užili. Sice se tentokrát nezúčastnila vyloženě elita U13, to ale nemění nic na tom, že jsme předváděli spousty krásných akcí, pohledných kombinací a nápaditých zakončení. Mile mě překvapili někteří jednotlivci, buď výkonem, nebo přístupem. Myslím, že rodičům se obětavost při přípravě a organizaci turnaje vyplatila nejen ekonomicky, ale i po stránce zážitků.“


Neděle 22.11.2015 Třebíč

Jedna ze šesti základních skupin halového mistrovství, pořádaného FAČR, se konala v Třebíči – a pouze vítěz postupoval do celostátního finále. Rádi bychom se poměřili s nejlepšími týmy v ČR našeho ročníku, proto jsme chtěli z Třebíče postoupit.

Výsledky:

Sparta Brno – 1. SC Znojmo 1:2

Bohužel jsme o šanci na postup přišli hned v prvním utkání – nervozita a nerozehranost byly na našem herním projevu patrné. Po dvou ztrátách míče jsme inkasovali, po snížení vyvinuli mohutný tlak, ale otočit skóre se nám nepodařilo.

Sparta Brno – Slovan Havlíčkův Brod 15:0

Jakoby nás skutečnost, že už se nemáme kam hnát, zbavila veškeré nervozity. Začali jsme uvolněně, dobře kombinovali a využívali šance. Za 18 minut jsme nastříleli 15 branek!

Sparta Brno – FK Líšeň 5:0

Také proti Líšni jsme jednoznačně dominovali, jen jsme nebyli tak produktivní.

Sparta Brno – FŠ Třebíč 8:2

V dalším zápase jsme si jednoznačně poradili s domácím týmem, inkasované branky jdou na vrub nekoncentrovanosti pod dojmem vysokého náskoku.

Sparta Brno – Vysočina Jihlava 5:2

V posledním utkání nás čekal kvalitní soupeř z Jihlavy, museli jsme zabrat naplno a to se vyplatilo – byli jsme lepším celkem a zaslouženě zvítězili.

Zisk 12 bodů, skóre 34:6 – stačilo pouze na 2. místo.

Slovo trenéra: „Předváděli jsme na turnaji jednoznačně nejhezčí fotbal, nastříleli nejvíce branek a nejméně inkasovali. Ale nevyšel nám právě ten jeden klíčový zápas, takže sen o finálové skupině v Kladně zůstal nenaplněn.“


Neděle 1.11.2015

Slovan H. Brod – Sparta Brno 4:8 (A: 3:3, 0:1, B: 1:1, 0:3)

Poslední soutěžní kolo nás zavedlo na umělku do Havlíčkova Brodu. Měli jsme být jasnými favority, jenže: Od začátku bylo všechno špatně. Na sraz k autobusu nedorazil Alda. K utkání jsme přistoupili nezodpovědně, chyběl pohyb, nasazení, důraz – a domácí toho okamžitě využili. Hned v první minutě po odfláknuté situaci kopali penaltu, kterou naštěstí Jirka chytil. Pak si obnovil zranění David Valášek, jeden z mála hráčů, kteří měli od začátku chuť a táhli tým. Celý poločas jsme se na obou polovinách trápili, vyráběli strašné hrubky v obraně a nebyli schopni čelit agresivní a nadšené hře soupeře.
V šatně jsme si vysvětlili, kudy povede cesta ke zlepšení výkonu a světe div se, ono to fungovalo. Přidali jsme na pohybu a na důrazu, a najednou se hrálo téměř výlučně na branky Slovanu. Z mnoha šancí jsme ale vytěžili minimum gólů, produktivita je letos naší Achillovou patou. Nicméně jsme utkání ovládli a dovedli k úspěšnému konci.

Slovo trenéra: „Dnes byl k vidění učebnicový příklad podcenění soupeře. Celou první půli jsme se nedokázali přinutit zabrat a domácím stačilo nadšení a bojovnost k dokonalé eliminaci našeho herního konceptu. Jsem ale rád, že si kluci vzali poločasová předsevzetí k srdci a ve druhé půli se hecli k lepšímu výkonu. Celou sezónu nás provází nevyrovnanost výkonů a jalová koncovka. Aspoň víme, na čem přes zimu zapracovat.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Marek Čamrda B: Dmytro Džupeňuk


Sobota 24.10.2015

Sparta Brno – SK Líšeň 23:3 (A: 13:0, 5:1, B: 3:1, 2:1)

Ač byly ráno mrazíky, dopoledne vysvitlo sluníčko a počasí nebylo na fotbal marné. Terén byl ovšem mokrý, což ztěžovalo hráčům pohyb a techniku.
Od začátku jsme potvrzovali roli favoritů, zejména polovina A sypala od začátku gól za gólem. S velkou chutí hrál uzdravený Filda, vedle něj pookřáli i další kluci. Polovina B znovu dokazovala, že největší problém je zakončení, resp. využití připravených šancí.
Bohužel po přestávce jsme začali hrát víc na sebe, každý chtěl dát gól sám – a to se nutně projevilo na výkonu. Přesto jsme hru jednoznačně ovládali, inkasované branky jdou na vrub nepozornosti brankářů. O vítězství nebylo pochyb.

Slovo trenéra: „Líšeň utkání nevypustila, ovšem ve všech dovednostech jsme dál. Avšak když jsme pod dojmem vysokého vedení trošku slevili z tempa, hned se to projevilo na hře. Pozitivní je, že si kluci vyzkoušeli různé posty a že předvedli několik pěkných kombinací, zejména v prvním poločase ve slušném tempu.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Marek Čamrda B: Milan Prokeš


Sobota 17.10.2015

1.SK Prostějov – Sparta Brno 10:4 (A: 2:1, 3:1, B: 1:1, 4:1)

Studené podzimní ráno, ale na roční dobu slušně připravený terén, to byly podmínky utkání v Prostějově.
Od začátku to bylo výživné utkání, hrané ve vysokém tempu, plné osobních soubojů a faulů. Polovina A hrála v první půli naprosto vyrovnaný duel, zatímco polovina B prostějovské přehrávala, rychlými kontry si vytvářela spoustu příležitostí a měla v této fázi nastřílet min. 8 branek. Místo toho inkasovala náhodný gól a horko těžko alespoň vyrovnala.
Po přestávce se obraz hry začal postupně měnit. Domácí postupně zvyšovali agresivitu, vítězili ve většině osobních soubojů a začali mít navrch. Nám se postupně sypala herní koncepce a s přibývajícím časem jsme se dostávali pod tlak, což se projevilo na celkovém skóre.
Vítězství domácích je zasloužené.

Slovo trenéra: „Toto utkání jsme nezvládli hlavně mentálně. Příčiny vidím nejen v absencích, ale třeba i v mizerné tréninkové účasti – začne být trochu horší počasí a 1/3 týmu najednou má problém dorazit na trénink. A pochopitelně v Prostějově nepanovaly komfortní podmínky a nebyli jsme na ně připraveni. Domácí hráli tvrdě, agresivně a dost nečistě, čímž se někteří naši hráči nechali rozhodit, místo soustředění na hru se litovali a to je hned na výkonu poznat. Postupně jsme přestávali kombinovat, byla slabá nabídka, někteří kluci zbytečně tahali míč přehuštěným prostorem – prostě se nám hra rozpadla. Resumé – bez tvrdé přípravy – nemůžeme obstát v tvrdých podmínkách.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Ben Vit B: Adam Bartoš


Sobota 10.10.2015

Sparta Brno – FŠ Třebíč 11:7 (A: 3:1, 5:2, B: 3:0, 0:4)

Za chladného podzimního počasí jsme na neposečeném hrbolatém trávníku hostili soupeře z Třebíče a podle postavení v tabulce jsme byli favority.
A první poločas podle toho vypadal. Na obou polovinách jsme se drželi na míči, kombinovali a připravovali si střelecké pozice, z nichž nějaké jsme i zužitkovali. Hosté se dostávali k naší brance hlavně po našich chybách a ztrátách.
Po přestávce přišel nečekaný výpadek a Třebíč nám na obou polovinách začala dávat branky. Zatímco A polovina se rychle vzpamatovala a zvýšeným úsilím dokázala opět získat vrch ve hře i ve skóre, polovina B se totálně sesypala, po inkasovaném gólu začala haprovat psychika, kupily se zmatky a nastalý chaos soupeř využíval ke střílení dalších branek, bylo jich tolik, že to málem otočilo celé utkání. Parta, jejíž chloubou byla celou sezónu perfektní defenzíva, které nedala gól ani Zbrojovka, najednou nepochopitelně zkolabovala a prožila poločas hrůzy.
Díky náskoku z 1. půle ale body zůstaly doma.

Slovo trenéra: „Dlouho budu přemýšlet, co bylo příčinou toho herního výpadku po přestávce. Podcenění po jasném poločase? Problém nám dělal terén, ale nejsem si jist, zda tolik mizerných přihrávek, tragických prvních doteků, odskočených míčů a jiných nepřesností lze klást za vinu pouze terénu. Celkově to nebylo příliš podařené utkání, no ale když chybí 3 hráči se zkušenostmi z postu středního záložníka, musí se to projevit.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Maxim Stropsa B: Adam Bartoš


Neděle 4.10.2015

Vysočina Jihlava – Sparta Brno 2:7 (A: 1:1, 0:3, B: 0:2, 1:1)

Když už se zdálo, že se nám začíná marodka zvolna vyprazdňovat, přišel na sraz SE zraněním pro změnu Filda... Ale tentokrát jsme si alespoň nemuseli půjčovat hráče z r. 2004.
Na šikmé ploše v Antonínově dole to byl od počátku nesmlouvavý boj, vedený ve slušném tempu. Podařilo se nám na obou polovinách jít do vedení, což nás uklidnilo a měli jsme více ze hry. Vyrovnali jsme se jihlavským v nasazení a důrazu, díky čemuž jsme mohli předvést i několik pěkných kombinací. Bohužel těsně před přestávkou jsme si dali vlastenec a vrátili domácím naději.
I druhý poločas přinesl bojovné utkání, soupeř měl několik technicky velmi zdatných jednotlivců, my předváděli zodpovědný kolektivní výkon s dobrým napadáním a minimem chyb v defenzivě. Postupem času jako bychom měli více sil, stále častěji jsme se dostávali do zakončení, a na A polovině jsme to i brankově vyjádřili.
Po dobrém a poctivém výkonu celého týmu se nám podařilo zastavit výsledkovou mizérii a po delším čase mohl zase kabinou znít vítězný pokřik.

Slovo trenéra: „Dnes jsem byl velmi spokojen s přístupem kluků k utkání. Měli jsme kvalitní pohyb, dobrým obsazováním jsme Jihlavě nedali příležitost rozvíjet útočné akce a sami jsme se naopak dokázali prosazovat. Vedle výborného výkonu tradičních opor, z nichž někteří kluci už zvládnou utkání odehrát bez střídání, mne zaujala i rostoucí výkonnost některých dalších kluků, snad to nebylo ojedinělé a stane se z toho trend. Pokud by takto pokračovali, asi by nás zranění tahounů už tolik nemusela bolet.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Luboš Vykoukal B: Jan Vlček


Sobota 26.9.2015

Sparta Brno – Zbrojovka Brno 2:8 (A: 0:5, 1:3, B: 0:0, 1:0)

Dva dny po Slovácku jsme přivítali v městském derby Zbrojovku. Sice se nám 2 marodi vrátili do sestavy, ale do optima máme stále daleko.
Nejprve pár řádků k B polovině – celý zápas nesmírně poctivě odbojovala, téměř bezchybná defenzivní práce, dirigovaná tentokrát výborným Casim, nedovolila Zbrojovce za celé utkání ani jednou skórovat. A ačkoliv trpíme hlavně nedostatkem gólových útočníků, podařilo se jim branku vstřelit a svůj minizápas vyhrála 1:0. Polovina A začal dobře, sebevědomě kombinovala a v první pětiminutovce si vytvořila 3 gólové šance, které ovšem tradičně zůstaly nevyužity. A z první střely jsme inkasovali nesmírně lacinou branku. A tak to šlo celý první poločas – dřeli jsme, byli více na míči, a soupeř dával góly ze všeho, do čeho kopl a prakticky zadarmo, jen trestal naše hrubky. Po přestávce byl obraz hry podobný, jen sil už na obou stranách ubývalo. Výsledek minizápasu 1:8 je krutý a neodpovídá dění na hřišti – odpovídá však individuálním chybám jednotlivců.

Slovo trenéra: „Další velice výživné utkání, které naše kluky přinutilo zabrat na maximum. Bohužel nemáme, zejména při současné marodce, dostatečně vyváženou kvalitu na všech postech. Zbrojovka ty díry našla, využila a potrestala. To, co proti slabším soupeřům často není vidět, se zkrátka proti kvalitním celkům předvede v plné nahotě,
ALE! Řada kluků předvedla, že má na to hrát na nejvyšší úrovni, další předvedli určité zlepšení. Je na čem stavět.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Ben Vit B: Adam Špelda


Čtvrtek 24.9.2015

1.FC Slovácko – Sparta Brno 5:2 (A: 2:1, 1:0, B: 1:0, 1:1)

Série pravdy (Slovácko, Zbrojovka, Jihlava) nás zastihla v totálním zdravotním rozkladu. K dlouhodobě zraněným a nemocným se během 24 hodin před zápasem přidali další, čerství lazaři a tak jsme si museli vypomoci v jiných ročnících, abychom měli alespoň 1 na střídání na každé polovině.
Těžko jsme za této situace mohli pomýšlet na nějaký bodový zisk, ale nevzdali jsme se a utkání poctivě odbojovali. Hrálo se ve vysokém tempu, oba soupeři poctivě obsazovali a napadali, takže šancí se mnoho nerodilo. O tom ostatně svědčí i těsné výsledky jednotlivých částí a minimum branek.
Domácí byli o kousek fotbalovější a také efektivnější, dokázali potrestat každé naše zaváhání. I my mohli nastřílet více branek, vypracovali jsme si minimálně tolik šancí jako Slovácko, ale naše dlouhodobá bolest – efektivita – nás neopustila ani tentokrát.
Přes porážku nevěšíme hlavy, za výkon se stydět nemusíme.

Slovo trenéra: „Především musím kluky pochválit za výborný přístup, bojovnost a odhodlání. Slovácko patří k hlavním favoritům soutěže a utkání tomu odpovídalo – maximální tempo a nasazení na obou stranách, navzdory oslabení jsme dokázali držet krok prakticky po celý zápas. A nebýt té koncovky, mohl být příjemnější i výsledek. Ale co se týká výkonnostního růstu kluků – raději 10 takovýchto proher, než jedno snadné vítězství.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Ben Vit B: Adam Bartoš


Sobota 12.9.2015

Sparta Brno – FASTAV Zlín 12:2 (A: 5:1, 3:0, B: 2:0, 2:1)

K dalšímu domácímu utkání jsme nastupovali zdecimováni zraněními a nemocemi, ale zato odhodlaně.
Na obou polovinách jsme rychle vstřelili vedoucí branky, což nás uklidnilo a kontrolovali jsme hru. Polovina A předváděla velmi pěkné kombinace a část jich i proměnila, byť šancí bylo mnohem víc, polovina B rovněž byla neustále na míči, ale tam zatím marně hledáme zakončovatele.
Také po přestávce jsme na obou hřištích pokračovali v dobrém a bojovném výkonu, který nebyl brankově vyjádřen hlavně díky naší střelecké nemohoucnosti. Nepouštěli jsme hosty k míči, vytrvale jsme se snažili útočit, ale produktivita byla žalostná...
Přes tento dílčí problém jsme byli jednoznačně lepší a vítězství je zasloužené.

Slovo trenéra: „Kluci pojali utkání zodpovědně, poctivě ho odbojovali, každý podle svých možností, ale všichni se snažili. A když máme tento přístup, stále ještě můžeme hrát v soutěži důstojnou roli. Teď nás čeká trošku volnější období, musíme pořádně potrénovat a snad se dají do pořádku i marodi, abychom nadcházející těžké mistráky absolvovali v plném počtu.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Filip Mandinec B: Tomáš Kouřil


Středa 9.9.2015

Sparta Brno – MND Hodonín 4:3 (A: 0:2, 2:0, B: 1:0, 1:1)

Další kolo soutěže k nám přivedlo kluky z Hodonína. Podle postavení v tabulce jsme měli být favority. Na přerostlé trávě ale vzaly papírové předpoklady rychle za své.
Nastoupili jsme do utkání vlažně a nehráli v ligovém tempu. Hosté od začátku bojovali, tvrdě, místy i za hranicí pravidel bránili a čekali na naše chyby. Na polovině A, kde jsme bránili dost laxně, se dvakrát dočkali. Polovina B bránila velmi zodpovědně, byla často na míči, ale zase se s výjimkou jedné vydařené střely ze střední vzdálenosti nenašel nikdo, kdo by útočné akce gólově zúročil. Takže do šaten jsme šli s jednogólovým mankem.
Po přestávce jsme na obou polovinách zařadili vyšší rychlost a hrálo se prakticky jen na jednu branku. Ale tady se projevila stará bolest – proměňování gólových šancí. Uráželi jsme paní Štěstěnu vydatně, a když se nám podařilo konečně skóre překlopit, vymyslel slabý rozhodčí penaltu pro soupeře. Co ale týmu nechybí, to je charakter – nakonec jsme po trvalém tlaku a strašlivém zahazování tutovek vydřeli vítězství bankou v posledních vteřinách hry.
Byl to nervák, ale body zůstaly doma.

Slovo trenéra: „Nebyl to hezký a koukatelný fotbal. Na našich hráčích se musela projevit a taky projevila únava z nesmírně náročného programu posledních týdnů. Tři mistrovská utkání v 7 dnech, turnaj v Ostravě vč. cestování, 5 hráčů v úterý reprezentovalo kraj v Opavě, je prostě moc utkání a v poměru k tomu takřka žádné tréninky. Ale musím ocenit, že když se střetnutí nevyvíjelo dobře, dokázali kluci zmobilizovat rezervy, kousnout se, zvýšit tempo a navzdory nehorázné smůle nakonec urvat vítězství. Utkání je navíc hodně bolelo, zraněných máme teď zbytečně moc, snad se do soboty aspoň někdo dá do kupy.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Marek Čamrda B: Adam Bartoš


5.-6.9.2015 – Domino Cup Ostrava

První zářiový víkend jsme strávili na tradičním Domino Cupu v Ostravě – Vítkovicích. Na tento megaturnaj se sjelo 24 celků z ČR, Slovenska a Polska. My jsme postavil 2 týmy, jedni hráli jako „červení“, druzí jako „bílí“. Každé mužstvo odehrálo v sobotu 5 utkání po 30 min. v základní skupině, v neděli následovalo (dle umístění ve skupinách) zlaté, stříbrné a bronzové play-off, každý odehrál 3 utkání po 30 min.

Výsledky základní skupiny A:

Sparta Brno bílí – SFC Opava 3:1

Nažhavenou Opavu zchladila chyba brankáře hned v 1. minutě, po které jsme šli do vedení. Podali jsme dobrý výkon, postupně navýšili skóre až na 3:0 a na úspěšném vstupu do turnaje nic nezměnila ani korekce výsledku v závěru.

Sparta Brno bílí – MKS Žory 7:0

V dalším utkání nás čekal soupeř z Polska. Opět nás uklidnily rychlé branky, začali jsme si fotbal užívat, předváděli vtipné kombinace a soupeři prakticky nepůjčili míč. Výsledkem bylo vysoké vítězství.

Sparta Brno bílí – Janočko Academy team 3:0

Také proti soupeři ze slovenských Košic jsme rychle získali dvoubrankový náskok, pak jsme drželi míč, kontrolovali zkušeně hru a podnikali rychlé brejky, když nám napadající protivník otevřel prostor.

Sparta Brno bílí – FK Pohronie 0:2

Další utkání s neznámým, avšak velice kvalitním slovenským týmem bylo zrcadlovým odrazem duelu předchozího. Tentokrát se brzy po hrubce našeho brankáře ujal vedení soupeř, a pak zkušeně držel míč, my sice dřeli, ale bez efektu, v závěru pak přišla pojistka.

Sparta Brno bílí – Baník Ostrava bílí 2:0

Jestliže bílí chtěli do zlatého play-off, museli v posledním utkání zvítězit. Proti byla únava a houževnatě bojující soupeř. Naštěstí jsme srdíčkem únavu potlačili, dokázali držet tempo a přidat i fotbalovou nadstavbu – obě branky jsme vstřelili po vtipných patičkách.

Bílí tedy získali 12 bodů při skóre 15:3 a z druhého místa ve skupině A se kvalifikovali do zlaté větve play-off.

Výsledky základní skupiny B:

Sparta Brno červení – Slovan Bratislava bílí 0:2

Přetěžký úvod čekal červené – top výběr Slovanu. Statečně a obětavě jsme bránili, držel nás golman a měli jsme i štěstí, ale nakonec to soupeř prolomil a dvěma góly potvrdil svoji herní převahu.

Sparta Brno červení – Sparta Praha U12 0:7

Jestliže jsme v úvodním utkání ukázali nějakou morálku, ve druhém to byl pravý opak. Od začátku jsme hráli vlažně, jakoby bez zájmu a neorganizovaně. To byla voda na mlýn malých pražských Sparťanů, kteří si otevřeli střelnici a užili si to.

Sparta Brno červení – Sigma Olomouc 0:6

Třetí utkání bylo se silnou Sigmou, která nás v týdnu porazila v lize. Olomoučtí obětovali mistrák (druhá garnitura vysoko prohrála v Jihlavě) a na turnaj vyslali elitní výběr. Ten s námi neměl těžkou šichtu a po zásluze vysoko zvítězil.

Sparta Brno červení – MOSIR Jastrzebie 2:3

Proti polskému celku jsme se hecli a přidali na bojovnosti. Odměnou nám bylo dvoubrankové vedení, které jsme drželi ještě 7 minut před koncem. Potom však v naší defenzivě převládl chaos a soupeř dokázal utkání otočit, vítězná branka padla v poslední vteřině...

Sparta Brno červení – Baník Ostrava modří 0:4

Závěrečné utkání ve skupině jsme odevzdali opět bez výraznější snahy, bojovnosti či nasazení – Baník byl lepší ve všech fotbalových disciplínách a zasloženě zvítězil.

Červení tedy bez jediného bodu se skóre 2:22 obsadili v základní skupině poslední místo a kvalifikovali se do bronzové větve play-off.

Play-off bronzové:

Čtvrtfinále:

Sparta Brno červení – MFK Karviná 0:3

Začátek vypadal nadějně, ale postupem času se z naší hry vytratilo nadšení a bojovnost, hráli jsme příliš pomalu a bez nápadu. Karviná toho využila a s přehledem zvítězila.

Skupina 5.-8.:

Sparta Brno červení – ŠK Senec 1:1 (1:2 na penalty)

Utkání se Sencem bylo vyrovnané, měli jsme fotbalovější projev a ujali jsme se také vedení. Bohužel jsme umožnili soupeři lacinou brankou vyrovnat a přišla na řadu penaltová loterie. V ní byl soupeř šťastnější.

Utkání o 7. místo:

Sparta Brno červení – MFK Frýdek-Místek 0:4

Poslední utkání jsme odevzdali. Bez většího odporu jsme si nechali nasázet 4 branky, únava a zklamání byly silnější, než naše vůle.

Červení tedy na turnaji ani jednou nezvítězili, obsadili v bronzovém play-off 8. místo, což bylo jistě méně, než se očekávalo...

Play-off zlaté:

Čtvrtfinále:

Sparta Brno bílí – FŠ Mareka Hamšíka 1:1 (2:1 na penalty)

Akademie legendárního slovenského fotbalisty vyslala na turnaj kvalitní výběr. My jsme je však zaskočili poctivým a zodpovědným výkonem, za což jsme byli odměněni vedoucí brankou. Bohužel zoufalý rozhodčí, který celou dobu přehlížel nečistou hru soupeře, navíc vymyslel proti nám pokutový kop, ze kterého FŠ srovnala. Utkání se dohrávalo oboustranně opatrně, takže došlo na penalty o postup. Byli jsme stoprocentní, a Casi jednu chytil, takže jsme se mohli radovat.

Semifinále:

Sparta Brno bílí – 1. SK Prostějov 3:0

V semifinále nás čekal tradiční rival, který cestou vyřadil silnou Olomouc. Ale od začátku jsme měli mnohem větší hlad po úspěchu, cílevědomě jsme šli za vítězstvím, Prostějov jsme nepustili do vážnější šance a sami jsme dokázali vsítit 3 krásné góly. Zasloužený postup do finále.

Finále:

Sparta Brno bílí – Sparta Praha 0:6

Vysněné finále proti slavné pražské jmenovkyni, kterého jsme se nedočkali v Modřicích, bylo tu! Ačkoliv jsme před utkáním hýřili odhodláním a sebevědomím, realita byla trpká: Soupeř nás od první vteřiny posadil na kolotoč, fantastickým pohybem a kombinacemi, podpořenými skvělou individuální technikou, nás rozebral jak autíčko z lega a po 5 minutách vedl 2:0. Nevzdali jsme se, s obrovským nasazením jsme se dokázali vrátit do hry a vytvořili si 2 čisté gólovky, proměnit je, mohlo to být jiné. Ale místo toho přišla smolná třetí branka po několika odrazech, spadl nám řemen, začali jsme zmatkovat a vyrábět chyby, které pražský tým rád potrestal. V závěru si soupeř fotbal užíval a sice krutě, ale zaslouženě vysoko zvítězil.

Bílí se na turnaji prezentovali kvalitními výkony, za což byli odměněni postupem do finále zlatého play-off, což je bezesporu velký úspěch.

Slovo trenéra: „Turnaj zřetelně ukázal nevyrovnanou výkonnost hráčů v našem týmu. Chci věřit, že všichni kluci z obou týmů na turnaji pochopili, že jedinou cestou, jak se udržet ve stále se zužující pyramidě, je poctivá tréninková dřina. A že nemusejí makat kvůli tomu, aby trenér nenadával, ale kvůli sobě, proto, aby si mohli hru užívat třeba tak, jako kluci ze Sparty Praha.“


Úterý 1.9.2015

Sparta Brno – Sigma Olomouc 2:8 (A: 1:2, 0:2, B: 0:0, 1:4)

V dohrávce k nám přijela olomoucká Sigma, která v soutěži nahradila Břeclav. Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání.
A od začátku bylo jasné, že to bude ještě těžší, než jsme očekávali. Hosté byli rychlejší, pohyblivější a důraznější, neváhali pomáhat si držením za dres a jinou nečistou hrou, my jsme ale hráli obětavě a navzdory úmornému vedru dřeli, čímž se nám dlouho dařilo držet vyrovnanou partii. Ovšem Sigma má ve svém středu rozdílového hráče, útočníka Šípa, který se navzdory naší snaze opět prosadil (nastřílel polovinu gólů svého týmu).
Po přestávce byla pak převaha Olomouce již zřetelnější. Dělali jsme chyby v rozehrávce, nedokázali jsme se dostat do souvislejší kombinace. Navzdory tomu jsme doslova vydřeli několik šancí, které mohly vývoj zdramatizovat, ale nedali jsme je.
Výsledek vypadá krutě, za tu dřinu jsme si zasloužili o něco lepší skóre, ale soupeř zvítězil zaslouženě.

Slovo trenéra: „Vstup Sigmy do soutěže znamenal výrazné zvýšení kvality a také dnes to bylo velice výživné utkání. Kluci nastoupili s přílišným respektem, někteří byli viditelně nervózní, soupeř byl mnohem živější a tak jsme se nedostali ke kombinační hře. Přesto podstatná část hráčů pracovala na hranici svých možností, takováto těžká střetnutí dobře ukazují jednak individuální mentální vyspělost, jednak kdo je srdcař a bude se rvát za tým až do konce a kdo je schopen hrát jen proti slabším soupeřům, kde to nebolí a nevyžaduje dřinu. Nicméně posunuli se jistě všichni a už o víkendu v Ostravě můžou čerstvé zkušenosti prodat.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Maxim Stropsa B: Dmytro Džupeňuk


Sobota, 29.8.2015

MFK Vyškov – Sparta Brno 1:16 (A: 0:8, 0:3, B: 1:2, 0:3)

Ve Vyškově jsme minulou sezónu slavili titul, pěkné počasí, solidní trávník a hlavně - poprvé jsme dnes byli kompletní. Jenže kdo očekával spanilou jízdu, musel být zklamán.
Polovina A sice od začátku v klidu kombinovala a sázela branky, polovina B se ale rychle přizpůsobila pomalému tempu soupeře. S výjimkou 2-3 hráčů hrála v chůzi a vytvářela si minimum brankových příležitostí, navíc inkasovala ze standardky.
Po změně stran už dřímaly obě poloviny. Sice jsme byli prakticky stále na míči, i v plážovém tempu jsme si vytvářeli šance, ale tradiční slabina – produktivita – se opět projevila. Ale protože domácí byli prakticky neškodní, povinné body jedou do Brna.

Slovo trenéra: „Je to jako na houpačce: soupeř, ke kterému kluci nemají respekt = slabý výkon, soupeř s respektem = výkon mnohem lepší. Nezbývá, než doufat, že v úterý v dohrávce se Sigmou se hoši opět vypnou. Ostatně věřím, že soupeř je přinutí a podobné to bude i o víkendu ve Vítkovicích.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Ben Vit B: Dmytro Džupeňuk


Čtvrtek, 27.8.2015

Sparta Brno – 1. SC Znojmo 19:4 (A: 2:3, 9:1, B: 4:0, 4:0)

V prvním domácím utkání nás čekal silný tým Znojma, se kterým jsme minulou sezónu hráli těžké a vyrovnané zápasy a také letos v soutěži zatím suverénně vítězil. Navíc někteří rodiče nevzali na vědomí, že sezóna už začala a je nás tak akorát, takže jsme opět nastupovali nekompletní.
Zato ale s vervou a odhodláním. Fyzicky značně disponovaným hráčům Znojma jsme dobrým obsazováním ztrpčovali život a sami se pokoušeli o rychlé kombinace a protiútoky. Celkem se nám dařilo být na míči a odměnou za snahu byl mírný poločasový náskok.
Po přestávce jsme hráli zodpovědně a klidně, nepouštěli jsme hosty do šancí a po pěkných akcích jsme náskok postupně navyšovali. Postupem času jsme získávali stále větší sebevědomí, naopak soupeř propadl beznaději a výsledkem je vysoké vítězství.
Shrnuto – polovina A se dopustila několika hrubých chyb v obraně, ale kompenzovala to vysokou produktivitou ve druhé půli. Polovina B odvedla precizní obrannou práci bez zásadních chyb (a bez inkasované branky) a taky směrem dopředu to vůbec nebylo špatné, jen to chtělo využít více šancí.

Slovo trenéra: „Měl jsem z utkání obavy, které však kluci záhy rozptýlili. Zodpovědný výkon, plný nasazení, okrášlený řadou pěkných fotbalových akcí, to byly rozhodující atributy, které nás dnes přivedly k úspěchu. Potěšila mě stoupající výkonnost některých hráčů a jen doufám, že v následujících utkáních to bude podobné.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Filip Mandinec B: Adam Bartoš


23.8.2015 – Memoriál Erika Parduse, Brno

V neděli jsme absolvovali turnaj na hřišti Moravské Slavie, 3. ročník memoriálu Erika Parduse. Zúčastnily se 3 brněnské a 3 slovenské týmy, hrálo se 6+1, každý s každým 30 minut. Ideální fotbalové počasí a perfektně připravený trávník přímo vybízely k pěknému fotbalu.

Výsledky:

Sparta Brno – MFK Nová Dubnica 2:2

Vstup do turnaje byl vlažný a ospalý, ale hlavně naivní. Fotbal jsme sice hráli jen my, ale kombinovali jsme příliš pomalu a naráželi do zhuštěné obrany soupeře. Dubnica po zisku míče volila dlouhé nákopy na rychlé útočníky a po dvou našich hrubkách vedla 2:0. Trochu jsme zvýšili obrátky, zašlápli slovenský tým před jejich brankou, ale zahazovali jsme jasné šance trestuhodným způsobem. Nakonec se nám povedlo alespoň vyrovnat.

Sparta Brno – Moravská Slavia Brno 4:0

Záhadný a nesourodý slepenec, hrající pod hlavičkou Morendy, jsme lehce přejeli kombinací, přestože jsme se po hřišti pohybovali ve vycházkovém tempu. Opět jsme zahazovali mraky šancí, z kloudné akce jsme nemohli dát gól, ale soupeř nám pomohl dvěma polovlastenci...

Sparta Brno – FK Rača 1:0

Kluci z Rače se taky s míčem moc nepotkali, hráli jsme převážně my, ale jednak příšerně pomalu a jednak jsme opět spalovali i ty nejvyloženější příležitosti. Rozhodla jediná podařená akce.

Sparta Brno – SK Líšeň 3:0

Líšeň vyslala na turnaj r. 2004 a podle toho to taky vypadalo. Opět jsme jednoznačně ovládli hru, ale znovu byly naše kombinace pomalé a efektivita nízká.

Sparta Brno – FK Spartak Myjava 1:2

A v posledním utkání jsme dovršili ostudu prohrou. Sice jsme rychle vedli, ale v plážovém tempu jsme vyrobili 2 fatální hrubky, které poslaly Myjavu do vedení. Na nepříznivý vývoj jsme nebyli schopni zareagovat, ačkoliv šancí jsme měli zase víc než dost.

Zisk 10 bodů při skore 11:4 znamenal umístění na konečné 3. příčce. V turnaji zvítězila Nová Dubnica před Myjavou. Na individuální ocenění jsme po předvedených výkonech pomýšlet nemohli.

Slovo trenéra: „Při vší úctě k soupeřům jsme jako ligový tým měli tento turnaj suverénně vyhrát, užít si fotbal a přitom se ani moc nenadřít. Avšak přístup kluků k turnaji mě vyloženě zklamal, za celý den jsem nezaznamenal např. jediný skutečný sprint, celé jsme to odehráli v jakémsi mírném, plážovo-důchodcovském tempu, a podle toho vypadala i vlastní hra. Z 12 kluků jen asi 3 ukázali, že mají parametry ligových žáků, ostatní se ani moc nesnažili ukázat, že něco třeba umějí.“


Pátek, 14.8.2015

HS Kroměříž – Sparta Brno 1:13 (A: 0:5, 0:4, B: 1:1, 0:3)

Úvod nové sezóny nás zavedl do Kroměříže. Nekompletní a s několika novými hráči nás ve vražedných vedrech čekala náročná šichta.
Od začátku jsme se na obou polovinách snažili hrát ekonomicky, držet míč, kombinovat a neplýtvat silami v neefektivním sólování a zbytečných soubojích. Tato taktika se ukázala být účinnou, domácím v dusném horku začaly brzy docházet fyzické síly. Brzy jsme ovládli hru a vytvořili si převahu, ovšem ozvala se stará bolest – produktivita. Polovina A dala víceméně šťastné branky, na B polovině byla dokonce v poločase remíza... Po přestávce už hrálo (aspoň trochu) pouze jedno mužstvo. Náskok jsme postupně zvyšovali, ale nevyvarovali jsme se chyb (snad z vedra, únavy či uspokojení), které bude silnější protivník patrně trestat. Konečný výsledek zhruba odpovídá dění na hřišti, kdybychom však dokázali proměnit alespoň část spálených loženek, mohlo být skóre výraznější.
Do nového soutěžního ročníku jsme tedy vstoupili vítězně, což je pro pohodu v týmu dobře.

Slovo trenéra: „Byl jsem zvědav, jak se mužstvo vyrovná s odchodem několika tahounů, jak se budou prezentovat noví kluci a jak se vyrovnáme s danými klimatickými podmínkami. Ukázalo se, že nějaké vůdčí osobnosti nám ještě zůstaly, noví kluci se snaží co nejrychleji do týmu zapadnout a vedru jsme čelili taktickou ukázněností a rovněž vůlí a obětavostí. Klobouček, co ze sebe kluci v té výhni vydali. Navíc někteří jedinci mile překvapili sebevědomým fotbalovým výkonem. Reálnější zrcadlo naší výkonnosti nám nastaví už příští kolo, ve kterém přivítáme olomouckou Sigmu.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Jirka Rožínský B: Marek Novák


30.7.-2.8.2015 – O pohár starosty města Modřice

Rovnou z předsezónního soustředění jsme absolvovali tradiční mezinárodní turnaj v Modřicích, který byl jako vždy velmi kvalitně obsazen. Hrálo se 2 x 15 minut jen na jedné polovině ve formátu 7+1. Nedělali jsme si velké naděje, vždyť v předchozích ročnících skončil tým Sparty Brno nejlépe na 8. místě, navíc jsme byli unaveni z předchozího programu.

Výsledky základní skupiny B:

Sparta Brno – Janočkova akademia Košice 0:0 (0:0)

Výkon v úvodním utkání byl poznamenán jednak únavou ze soustředění, jednak nervozitou. Přesto jsme byli o něco lepším týmem, nevyužili jsme však své šance a tak jsme zahájili bezgólovou remízou.

Sparta Brno – Baník Ostrava 3:0 (0:0)

Druhý zápas jsme začali překvapivě dobře, jako bychom už únavu setřepali. Od začátku jsme byli více na míči, vytvářeli jsme si šance, ale celý poločas jsme nemohli smůlu protrhnout – Baník měl skvělého golmana (nakonec vyhlášeného nejlepším brankářem turnaje) a jednou mu pomohlo i břevno. Ani po přestávce jsme nepolevili v aktivní ofenzivě a nakonec byli po zásluze odměněni brankou. Jakmile jsme prokletí zlomili, přidali jsme rychle další branky a po výborném výkonu zaslouženě zvítězil.

Sparta Brno – Chamovniki Moskva 1:0 (0:0)

V posledním pátečním utkání jsme nenavázali na výkon z předchozího duelu. Ruský protivník nehrál příliš dobrý fotbal, bohužel jsme se přizpůsobili tempu a celý první poločas se odehrával v nezajímavých soubojích bez šancí. Hned po změně stran se nám ale povedla parádní akce, ze které jsme otevřeli skóre. Sice jsme se uklidnili, ale výkon nestoupal. soupeře jsme do šancí nepouštěli, ale sami nevyužili možnosti k pojištění náskoku, takže jsme se o výsledek klepali až do konce.

S 7 body a skóre 4:0 (jako jediní jsme první den neinkasovali) jsme základní skupinu vyhráli, což nás posunulo do čtvrtfinálové skupiny F.

Výsledky čtvrtfinálové skupiny F:

Sparta Brno – MFK Modřice 3:2 (3:0)

Tým pořadatele, doplněný o ivančické hráče, byl outsiderem turnaje. V poklidu jsme během první půle získali pohodlný náskok, hráli svoji hru a zdálo se, že vše bude v pohodě. Ovšem ukolébaní vedením jsme ve druhé půli naprosto přestali hrát, čehož houževnatý soupeř využil a souboj řádně zdramatizoval. Zuby nehty jsme nakonec vedení ubránili.

Sparta Brno – Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)

Proti Plzni jsme se výrazně zlepšili. Byli jsme na hřišti lepším týmem, udávali tempo hry a vytvářeli si šance a dvakrát jsme vedli. Bohužel jsme vyrobili 2 fatální individuální chyby, které kvalitní soupeř dokázal vždy potrestat a vyrovnat. Po utkání jsme byli smutní, neboť jsme cítili, že jsme měli na víc, než na remízu.

Sparta Brno – MŠK Žilina 4:0 (2:0)

Žilina má kvalitní tým a i tentokrát nás přinutila k maximálnímu výkonu. Výsledek vypadá jednoznačně, ale na hřišti se odehrávalo naprosto vyrovnané utkání, ovšem tentokrát jsme byli hodně efektivní a zužitkovali prakticky všechny příležitosti, naopak v obranné fázi jsme se vyvarovali hrubých chyb.

Opět 7 bodů při skóre 9:4 značolo vítězství ve čtvrtfinálové skupině F.

Po součtu bodů z prvních dvou hracích dnů jsme se kvalifikovali play-off o 1.-8. místo, šli jsme z celkově 4. místa a ve čtvrtfinále nás čekala znovu Žilina, která šla z místa pátého.

Play off:

Čtvrtfinále:

Sparta Brno – MŠK Žilina 0:0 (0:0) 1:0 na penalty

Od začátku jsme byli horším týmem. Nestíhali jsme obsazovat pohyblivé hráče soupeře, špatně jsme bránili a slovenský tým si vypracoval řadu střeleckých příležitostí. Jednak nás podržel brankář, jednak žilinští útočníci zahodili neskutečné tutovky, takže jsme pořád dýchali. Naše ojedinělé brejky také ke gólu nevedly, takže utkání nakonec dospělo až k penaltové loterii. V ní jsme měli víc štěstí (hrdinou byl Casi, který 2 penalty chytil a sám proměnil) a mohli slavit postup do semifinále, kde nás čekala olomoucká Sigma.

Semifinále:

Sparta Brno – Sigma Olomouc 0:5 (0:3)

Z krásného snu jsme se rychle a tvrdě vrátili do reality. Nastoupili jsme k utkání jakoby bez zájmu, soupeř, který disponoval fyzicky mnohem vyspělejšími hráči, byl od začátku pohyblivější, rychlejší a důraznější v soubojích. Kdo postoupí, bylo od začátku jasné, otázkou byla jen výše skóre. Nebyli jsme důstojnými partnery, a tak nás místo vysněného finále proti Spartě Praha čekal boj o 3. místo s týmem Teplic.

Utkání o 3. místo:

Sparta Brno – FK Teplice 8:1 (3:1)

To nejlepší jsme si schovali nakonec. Do utkání jsme vlétli jako velká voda, dvěma rychlými brankami hned ze začátku nás uklidnil famózně hrající Filda a najednou byla pryč veškerá únava z náročného programu, létali jsme po hřišti, kombinovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Ve druhé půli už soupeř zcela odpadl a utkání se změnilo v exhibici, plnou luxusních kombinací a nádherných branek.

Po skvělém výkonu v závěrečném utkání jsme si tedy mohli na krk pověsit bronzové medaile, což je na takto kvalitním turnaji nesporným úspěchem. Navíc Casi získal individuální ocenění jako jeden z trojice nejlepších brankářů turnaje – gratulace!

Slovo trenéra: „Jsem nesmírně mile překvapen výkony kluků a před jejich přístupem, bojovností a obětavostí smekám. Vzhledem k tomu, že turnaj navazoval na soustředění, ze kterého se vraceli totálně vyšťavení, rozlámaní a bolaví, jsme očekávali mnohem horší hru i umístění, o nějakém play-off či snad dokonce o medaili jsme ani neuvažovali. Ale ukázalo se, co dokáže hlava – když je touha po úspěchu a vůle pro to něco udělat, vznikají často překvapivé věci. Ano, na hře byla značná únava vidět (např. na lokomoční i reakční rychlosti, na přesnosti přihrávek, na množství náběhů...), ale výkony proti Baníku, Plzni, v prvním utkání proti Žilině a zejména pak proti Teplicím ukázaly, že kluci dovedou jít přes únavu i přes bolest, že tým má zdravé jádro a charakter. Okolím byla oceňována i soudržnost, organizace hry a komunikace na hřišti – prostě jsme zanechali velmi dobrý dojem, vstup do sezóny byl podařený a nadějný.“


Úterý, 9.6.2015

MFK Vyškov – Sparta Brno 2:22 (A: 0:5, 0:8, B: 1:4, 1:5)

Závěrečné mistrovské utkání nás zavedlo na městský stadion do Vyškova. Potřebovali jsme alespoň bod, abychom měli jistotu prvního místa v soutěži. Od začátku jsme na obou hřištích vládli, rychle získali uklidňující náskok a dostali se do pohody. Předvedli jsme řadu pěkných kombinačních akcí, vedoucích ke gólovým šancím - zdaleka všechny jsme sice nezužitkovali, ale i tak to vedlo k přesvědčivému vítězství.
Výhra znamená, že jsme se pro sezónu 2014/2015 stali vítězi SpSM U12 jih, nejvyšší soutěže naší věkové kategorie. Oslavy tedy byly mohutné.

Slovo trenéra: „Potěšilo mne, že si kluci nepřipouštěli důležitost výsledku. V klidu hráli svoji kombinační hru, viditelně si užívali fotbal, stejně tak následné oslavy.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Radek Adamec B: Jan Vlček


Středa, 3.6.2015

Sparta Brno – FK Líšeň 23:0 (A: 3:0, 10:0, B: 5:0, 5:0)

Také v předehrávce posledního kola jsme nenastupovali kompletní.
Vzhledem k postavení v tabulce jsme nastupovali v roli papírových favoritů, ale bohužel to v hlavách části kluků nadělalo paseku – podcenění bylo evidentní. Na každé polovině hráli náš fotbal jen asi 4 kluci, ostatní se snažili za každou cenu prosadit individuálně, aby to byli právě oni, kdo dá branku. To se samozřejmě odrazilo na herním projevu. Dusno, vedro a statický soupeř, to byly příčiny nízkého tempa utkání.

Slovo trenéra: „Mám pocit, že to byl nejhorší výkon jara. Přesně o podceňování jsme s kluky před utkáním mluvili, ale k srdci si to vzalo jen pár jedinců.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Radek Adamec B: Adam Bartoš


Neděle, 31.5.2015

Sparta Brno – FŠ Třebíč 28:2 (A: 2:2, 11:0, B: 10:0, 5:0)

Přestože nám proti Třebíči chybělo několik pilířů defenzivy, nastupovali jsme k utkání jako favorité. Pěkný slunečný den tvořil příjemnou kulisu.
Hosté měli kvalitu koncentrovanou do jedné sedmičky, která nadělala naší polovině A v první půli docela problémy. Zatímco B polovina si v klidu hrála kombinační fotbal a po hezkých akcích sázela gól za gólem, na „Áčku“ se spíš bojovalo a šlo to ztuha, navíc soupeř potrestal dvě individuální chyby.
Po přestávce se ale pohoda a kombinace dostavily i na A polovinu, třebíčští postupně odpadali fyzicky a tak jsme si na obou hřištích užili pěkné akce i spoustu branek.

Slovo trenéra: „Jsem rád, že máme dvě vyrovnané sedmičky – v poslední době se stává, že některá polovina nezvládne třeba jeden svůj poločas ideálně, ale naštěstí se projevuje celková úroveň.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Radek Adamec B: Tomáš Kouřil


23.-24.5.2015 – Strahov Cup Praha

Ke konci sezóny jsme se odměnili zájezdem na mezinárodní turnaj do Prahy. Sešly se týmy všech mládežnických kategorií z nejrůznějších zemí, v naší věkové skupině U12 startovalo 17 týmů. My byli rozděleni na červené a žluté.
Každé utkání trvalo 2x 15 minut, hrálo se v mezinárodním formátu 6+1.

Výsledky základní skupiny A:

Sparta Brno „červení“ – MKS Piaseczno 1 (Polsko) 8:2

Červeným se vstup do turnaje vydařil, po setřepání počáteční nervozity ovládli hřiště a jednoznačně zvítězili.

Sparta Brno „červení“ – Inneres Ennstal (Rakousko) 8:0

Také dalšího protivníka červení jednoznačně převálcovali.

Sparta Brno „červení“ – Grad Brcko (Bosna Hercegovina) 1:1

Po dvou snadných výhrách přišlo uspokojení a hrubé podcenění soupeře, náhodně inkasovaný gól a dlouhé trápení. Měli jsme sice drtivou převahu, ale protihráči zakopávali míče, polehávali, faulovali a tahali čas, jak jen to šlo. Nakonec se nám podařilo vyrovnat až minutu před koncem a v samotném závěru jsme ještě neproměnili penaltu.

Přes dílčí zaváhání červení postupovali do čtvrtfinále z 1. místa ve skupině A.

Výsledky základní skupiny D:

Sparta Brno „žlutí“ – PKS Polonia Bialogon Kielce (Polsko) 7:2

Také žlutí vstoupili do turnaje suverénním vítězstvím, s prvními brankami se uklidnili a po pěkném fotbalovém výkonu si připsali první výhru.

Sparta Brno „žlutí“ – MKS Piaseczno 2 (Polsko) 1:0

Druhé utkání bylo vyrovnaným bojem, téměř bez brankových příležitostí. V náš prospěch rozhodla standardka.

Sparta Brno „žlutí“ – Pomázi Egervári – Halmai Focisuli SE (Maď.) 4:0

Maďarský soupeř byl bojovný, běhavý a houževnatý, ale fotbalová kvalita byla na naší straně. Pěknými kombinacemi jsme si vypracovali gólové šance, které jsme přetavili ve vítězství.

Sparta Brno „žlutí“ – B73 Slagelse (Dánsko) 0:7

V závěrečném utkání skupiny se sešly neporažené týmy a my dostali studenou sprchu. Dánové hráli v precizním obranném bloku a sázeli na rychlé brejky, po úvodních dvou brankách nám spadl řemen a utkání jsme odevzdali.

Závěrečná porážka nic neměnila na postupu žlutých ze skupiny. Do čtvrtfinále šli z 2. místa.

Bohužel krutý los zařídil, že se oba naše týmy musejí utkat už ve čtvrtfinále.

Play off:

Čtvrtfinále:

Sparta Brno „červení“ – Sparta Brno „žlutí“ 3:0

Bratrovražedný souboj přinesl pěkný fotbal ve vysokém tempu. Semifinále brali červení, kteří měli více sebevědomí a byli efektivnější v koncovce. Žluté čekala skupina o 5. - 8. místo.

Skupina o 5. - 8. místo:

Sparta Brno „žlutí“ – Dziecieca Akademia Pilkarska Debica (Polsko) 4:0

Další česko-polský souboj ovládli žlutí dobrým výkonem, podloženým bojovností. Přes evidentní úbytek sil se na hru dalo dívat.

Utkání o 5. místo:

Sparta Brno „žlutí“ – MKS Piaseczno 1 (Polsko) 4:0

Také poslední utkání nám postavilo do cesty polský tým a opět jsme to zvládli suverénně. Z posledního mleli oba soupeři, na naší straně však byla vyšší kvalita i odhodlání.

Semifinále:

Sparta Brno „červení“ – Akademia Pilkarska Piotra Reissa (Polsko) 6:0

Červení vlétli do semifinále jako uragán a zřejmě nejkvalitnější z polských účastníků nevěděl, kam dřív skočit. Brzy vycítil, že na zvrat nemá a dohrával se v poklidu.

Finále:

Sparta Brno „červení“ – B73 Slagelse (Dánsko) 0:2

Ve finále jsme narazili na suverénní dánský celek. Na našem výkonu byla od počátku viditelná nervozita a přemotivovanost. Sice jsme dřeli, ale hráli jsme příliš individualisticky a navíc zbrkle. Dánové precizně bránili (na tuto věkovou kategorii až neuvěřitelně) a vyráželi do smrtících brejků. Převahu v poli jsme nedokázali zúročit a tak se z vítězství radoval po zásluze kvalitní soupeř.
Oba sparťanské týmy tedy nalezli společného přemožitele – dánský B73 Slagelse. Přesto jsou umístění na 2. a 5. příčce úspěchem.

Slovo trenéra: „Turnaj byl pojat jako odměna za celosezónní úsilí kluků a myslím, že svůj účel splnil. Potkali se s neznámými soupeři, poměřili své síly se zahraničními celky a věřím, že si kromě pamětních medailí vezou domů i spoustu zážitků, nejen fotbalových.“


Čtvrtek, 21.5.2015

Hanácká Slavia Kroměříž – Sparta Brno 4:24 (A: 0:8, 0:5, B: 0:8, 4:3)

V předehrávaném utkání 23. kola jsme zajížděli do Kroměříže. Chladné počasí bylo pro hru ideální, terén dobře připravený, nic tedy nebránilo kvalitní sportovní podívané.
A první poločas to potvrzoval. Domácí nastoupili s viditelným respektem, který jsme ještě umocnili rychlými góly na obou hřištích. Hráli jsme v poklidu, dobře kombinovali a vytvářeli si šanci za šancí, ke spokojenosti trenérů i fanclubu.
Ovšem vysoké poločasové vedení, v součtu 16:0, udělalo své v našich hlavách. Druhé dějství bylo poznamenáno jednak opadnutím tempa a nasazení z naší strany, jednak snahou těch, kdo ještě neskórovali, se za každou cenu zapsat do střelecké listiny. Tím pochopitelně utrpěl herní projev a na B polovině jsme dokonce domácím umožnili příjemnou redukci výsledku.

Slovo trenéra: „Ten rozdíl ve výkonu v jednotlivých poločasech sice dovedeme vysvětlit – ale jak tyhle zlozvyky z kluků dostat, to v této soutěži snad ani nejde. V utkáních, kde je soupeři donutí makat naplno od začátku do konce, předvádějí, že na to mají, ale jakmile vycítí výraznou převahu, začnou (většina) hrát na sebe, utápět se v kličkách na místě, vázne nabídka či návraty po ztrátě míče – tentokrát to bylo markantní zejména u krajních záložníků.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Marek Čamrda B: Filip Mandinec


Sobota, 16.5.2015

Sparta Brno – Vysočina Jihlava 7:5 (A: 1:3, 2:0 B: 3:0, 1:2)

Krásné, skoro už letní počasí, tvořilo kulisu dalšímu soutěžnímu utkání, ve kterém jsme přivítali tým Vysočiny.
Nutno říci, že utkání neprobíhalo dle představ trenérů a fanclubu. Zatímco na polovině B jsme hráli v klidu, drželi míč, kombinovali a získávali náskok, polovina A hrubě zaspala úvod utkání. Hned z rozehrávky jsme inkasovali, což jihlavské nakoplo, pak jsme zahodili několik tutovek a inkasovali znovu. Dřeli jsme, ale nervozita z vývoje nám svazovala nohy – v součtu jsme ale na přestávku šli s jednobrankovým náskokem.
Ovšem nabuzený soupeř se o výsledek rval i ve druhém poločase. Hra se notně přitvrdila, přibylo faulů (rozhodčí opět, už poněkolikáté v řadě, absolutně nezvládali) a víc než fotbal se na hřišti odehrával lítý boj. Dlouho se držel nerozhodný stav, ale naše nasazení a dřina nakonec přinesly ovoce – na každé polovině hřiště se nám povedlo v poslední minutě vstřelit jednu branku a tak nakonec vítězství zůstalo doma.

Slovo trenéra: „Liknavost, se kterou A polovina vstoupila do utkání, byla trestuhodná, a Jihlava taky trestala! Vysočina oproti podzimu udělala značný výkonnostní progres, měla rychlé a důrazné hráče a nám trvalo, než jsme se s tím srovnali. Obavy o výsledek a nervozita spolu s tvrdostí soupeře naši hru dost rozbily, dřeli jsme v horku do úmoru, ale polovině A hodně chyběl v útočné fázi Čamec, jehož rychlost a tah na branku jsme nedokázali nahradit. V této souvislosti chci vyzdvihnout Jirku, který coby golman nastoupil tentokrát v poli – nedostal moc minut, ale nakonec to byl on, kdo dokázal obě své příležitosti přetavit v branky a výrazně pomohl k tomu, že to nakonec dobře dopadlo. Bylo to vydřené vůlí, ale do nezáviděníhodné pozice jsme se dostali sami vlažným startem.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Jirka Rožínský B: Ondra Drahoš


Středa, 13.5.2015

MND Hodonín – Sparta Brno 7:12 (A: 1:3, 2:5 B: 1:3, 3:1)

Vložené kolo nás přivedlo do Hodonína – byli jsme samozřejmě rádi, že to bylo místo školy, zejména když konečně panuje příznivé počasí.
Nastoupili jsme sebevědomě a zpočátku jsme hráli slušný fotbal, nadšení nám ovšem brzdily nevyužité šance. Namísto toho, aby bylo za chvíli jasno, spalováním i těch nejloženějších tutovek jsme si sráželi sebevědomí. Nakonec jsme nějaký náskok získali, ale naše hra uvadala – přizpůsobili jsme se pomalému tempu soupeře, nevyužívali jsme šířku hřiště, tahali jsme míče místo kombinace, prostě bída.
A po pauze bylo ještě hůř. Polovině A se záhy zranil golman Jirka, a tak musel v bráně zaskočit univerzál Ráďa, ale i tak aspoň 3-4 kluci se snažili hrát fotbal, což tentokrát stačilo (byť některé aby snad trenér po hřišti přenášel, když po nich chce, aby se po ztrátě míče vrátili na své pozice). Ovšem na B polovině začala místo fotbalu jakási mizerná napodobenina freestylu – až na výjimky kluci soutěžili, kdo udělá krkolomnější a nesmyslnější kličku, z toho pramenily ztráty míčů a inkasované branky. Celkově pak chyběl pohyb, nabídka, kombinace – diváky musely bolet oči, a kdyby platili nějaké vstupné, asi by je chtěli vrátit.
Navzdory tristnímu výkonu nakonec vezeme z Hodonína výhru.

Slovo trenéra: „Kdybych měl utkání zhodnotit jednou větou, zněla by – nic než povinné body. Samozřejmě je to o hlavách – po výtečných výkonech proti silným protivníkům se u řady kluků dostavilo uspokojení, a když zjistili, že je soupeř nenutí k maximálnímu nasazení, okamžitě přepnuli na úsporný režim. Dopředu ještě jakž takž, ale zpátky se v teplém počasí nikomu moc nechtělo, často chodili domácí houfně na jediného našeho obránce. Místo nabídky do kombinace předvádění, kolik kliček kdo (ne)umí, většinou na místě, prostě nejhorší jarní výkon. Tohle předvádět proti Zbrojovce či Slovácku, nadělili by nám 30 – 40 kusů jako těm nejslabším týmům v soutěži. A pokud se nad sebou nezamyslíme, vytrestá nás už v sobotu Jihlava.“

Nejlepší naši hráči utkání: A: Tomáš Kouřil B: David Valášek


Sobota, 9.5.2015

Zbrojovka Brno – Sparta Brno 3:7 (A: 1:2, 1:3 B: 0:0, 1:2)

Utkání proti odvěkým rivalům ze Zbrojovky bývá zpravidla ozdobou sezóny a letos vzhledem k postavení obou celků v tabulce slibovalo derby přehlídku toho nejlepšího, co je v této kategorii na jižní Moravě k vidění.
A utkání samotné nemohlo nikoho nechat na pochybách, že se střetly dva velmi kvalitní soupeři. Od úvodního hvizdu se jezdilo ve vysokém tempu po celém hřišti, osobní souboje byly nesmírně tvrdé, oba týmy hrály velmi zodpovědně, takže moc branek nepadalo. Bylo však vidět, že větší touhu po úspěchu máme my, vypracovali jsme si více příležitostí, a tak jsme v poločase těsně, leč zaslouženě o gól vedli.
Ani po přestávce tempo nepolevilo, ale na obou stranách přibylo tvrdosti, hraničící místy se záludností. Začínali jsme však mít v utkání navrch, naše akce byly jednodušší, přímočařejší a proto vedly k dalším vstřeleným brankám. Nevyvarovali jsme se sice občas zbytečných ztrát míče a individuálních chyb, které domácí dokázali potrestat, ale bylo toho tentokrát minimum. Takže jsme po utkání mohli slavit sladké vítězství.
Výsledek zase trošku zamotal čelo tabulky.

Slovo trenéra: „Vysoká úroveň utkání jistě musela přihlížející nadchnout. Škoda jen, že takových duelů je v sezóně jako šafránu – tyhle zápasy kluky výkonnostně i mentálně posunují vpřed. Zastavím se však u přílišné tvrdosti, která se stupňovala s přibývajícím časem a vývojem utkání, a kterou bych v této kategorii neočekával. Mělo to několik příčin: Jednak byli kluci na obou stranách až příliš přemotivovaní, nechtěli prohrát jediný souboj a tak dělali vše pro to, aby je soupeř nepřehrál. Jednak rozhodčí byli k dění na hřišti mimořádně lhostejní, pouštěli vše, co nezavánělo otevřenou zlomeninou, což se logicky zvrhlo v okopávanou.
A teď k příjemnějšímu dilematu – výběr nejlepších hráčů z každé poloviny. Dlouho jsme s kolegou seděli a lámali si hlavu, koho zvolit? Casiho, který tým spolehlivě jistil, neudělal chybu a chytil i to, co nemusel? Bena, který byl jak zeď a celé utkání držel domácí střelce na distanc? Simona, který perfektně četl hru, odebíral soupeři míče a neúnavně zakládal útočné akce? Klému, jehož podpis i přes zdravotní handicap nesou 4 z 5 vstřelených branek poloviny A? Fildu, jenž opanoval střed hřiště a sváděl vypjaté souboje s nejlepšími hráči Zbrojovky? Ráďu, který se naprosto obětoval pro tým a odvedl mraky černé práce? Nezdolného dříče Tomíka, pod kterým celý čas hořela tráva a svůj výkon ozdobil krásným gólem? Aldu, který předváděl takové kličky, že soupeře vodil jak cvičené medvědy? Žanyho, který navzdory své posta
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

16.02.2017 12:48:48
Thus, your torso effigy is likewise consequential. Commencement at some years 40 or earlier, you father attain with a triplex jinx. Further, it should not be brewed for many than figure transactions

16.02.2017 11:35:35
For Qigong videos analyse unfashionable www. It likewise helps underweight the blood, which prevents upper ancestry force. It should besides protect against both UVA and UVB rays [url=https://www.a
a

16.02.2017 11:30:10
You see, grooming for a labor is a perennial journeying. This accrual of debilitate likewise prevents us from fascinating nutrients that our bodies necessity. This is not the destination [url=http:/

16.02.2017 11:24:37
http://your.druggs
torre.com/ price of Trileptal in Australia, cash on delivery online prescriptions ordering at lowest price Trileptal in Canada, without a prescription shipped overni

16.02.2017 10:51:06
Fresh therapy places much of vehemence on a hands-free, non invading swing to hardening maladies. Ground do need to work supplements that are potentially unsafe??цcough, cough, Ephedra. Unfortunatel

16.02.2017 10:18:42
More specialisation stores pay socks and handwear that remove be purchased with the reflexology maps for the keeping and feet. Prepare these 5 tips in judgement on your following trigger to the foodst

16.02.2017 08:14:53
We unrecorded in a juvenility haunted mankind. An puerile with a fit self-pride and hard judgment of ego present be advisable healthy to controvert both astir and voice pressures to steep. Besides Pr

16.02.2017 06:51:24
http://your.druggs
torre.com/ buy cheapest Elimite in USA, saturday delivery order cheapest Elimite in UK/GB, no prescription needed order cheap online Elimite in Canada, cash on

16.02.2017 06:20:08
Possibly, the turn from sauna does micturate your cutis look fitter. Why? Vitamin therapies subsist which offered assure [url=http://www.pr
ovins.net/activiti
es/interaction4/le
arning7/]kamagra polo 1

16.02.2017 04:45:55
Upwind and weather represent a role, likewise. It is besides a herculean antioxidant and vector stealer with anti-inflammatroy properties. One, those symptoms that are thoughtful lesser or fewer seri

Vygenerované za: 0.03 sekund
430,344 návštěv